Özel Dedektif

özel dedektif

ÖZEL DEDEKTİF

Özel dedektif çalışmaları, işlenilen kabahat suçlarını veya polisiye konuları içeren suçları ortaya çıkarmak adına yürütülen çalışmalara verilen bir genel isimdir. Bu alan üzerinde yurdumuzda gerçekleşecek olan tüm çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası maddeleri daha öncesinden bir bir incelenmiştir. Dedektiflik çalışmalarının yasalara aykırı herhangi bir içerik barındırmamasının gerekliliğini ve bu esas üzerinde gerçekleştirilecek olan suç içerikli çalışmaların ağır cezalar teşkil ettiğini bilmekteyiz ve müşterilerimizden gelen herhangi bir yasa dışı talebi geri çevirmekteyiz. Türkiye’de yapılan özel dedektif çalışmalarının %40’dan fazlası resmi olmayan kanallarla ve illegal sayılan yöntemlerle yapılmaktadır. Bu durum ağır suç teşkil etmektedir ve böyle bir durumdan çıkan bilgiler mahkemeler tarafından onay görmemektedir. Resmi yollarla alacağınız belgeleri bütün devlet kurumlarında kullanabileceksiniz.

Dedektif yasası

Özel dedektif yasası; tüm dünya genelinde yer alan ülkelerin anayasalarında barındırdıkları ve kurumların verecekleri hizmetlere kısıtlamalar getiren veya insanların kişisel yaşam alanlarını koruyan yasalardır. Türkiye’de bu yasa 1993 tarihinde anayasamıza eklenmiştir. Sahte özel dedektiflik büroları diye tabir ettiğimiz birimlerden istenilen istekler, devletler tarafından onaylanmadığı için mahkemelerde veya herhangi bir kurumda geçerlilik görmeyecek ve resmi olarak sayılmayacaktır. Bu durumda insanların ödemiş oldukları ücretler boşa gidecek ve tabiri yerindeyse paraları yanacaktır. İnsanlar karşılaştıkları bu olayların karşısında hem paralarını kaybedecek hemde çözmeye çalıştığı için ayırdığı zamanı boşa harcayacaktır. Dedektif çalışmalarından başınız ağrımadan bir hizmet almak istiyorsanız, o zaman en güvenilir ve gerçekten sertifikayı almaya hak kazanmış olan bürolarla birlikte hareket etmelisiniz.

Güvenilir takip

Firmamız çocuk, öğrenci, personel, aile bireyi ve eş takibi yapmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz bu işlemlerin güvenilir olması ve insanlara gerçekten fayda sağlaması bizlerin esas görevi ve amacıdır. Dedektiflik çalışmalarına verilen izinler kadar müşterilerimize bilgi toplarız. Bu izinler teknik, fiziki ve sanal takip hizmetlerini içermektedir. Eşinize veya çocuğunuza uygulayacağınız sanal takip çalışmasından, oldukça güvenilir bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Ve bu içeriklerin kimseyle paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz. Çünkü hazırlanan gizlilik sözleşmesinde müşterilerimizin topladığı bilgileri herhangi bir şahısla veya olayla alakası olmayan kişiyle paylaşmayacağımızı sözleşiriz. Dedektif, güven içerisinde hizmet verdiği zaman tam olarak görevini icra etmiş olur.

Eş takibi ve takip

Eş takibi çalışmasını diğer takip hizmetlerinden ayıran en temel özelliği, bu esnada toplanacak olan bilgileri insanların mahkemelerde kullanabilecek olmasıdır. Çocuk takibi veya diğer adıyla öğrenci takibi hizmetindeyse, anlaşmış olduğumuz ailelerin resmi bir şekilde anne veya babası oldukları çocukları sadece takip ederiz. Dedektif çalışmalarımızla çocukların gün boyunca başka kişilerden zarar görmesini engeller ve çocuğun sağlığına zarar verici herhangi bir durum tespit edersek bunun önüne geçeriz. Eş takibi ve diğer takip çalışmalarımızdan toplanan bilgileri aynı gün içerisinde müşterilerimizle paylaşmaktayız. Gün boyunca toplanan bilgilerin hepsi aynı akşam içerisinde aktarılır.