Özel Dedektif Firmaları

Özel dedektif firmaları

ÖZEL DEDEKTİF FİRMALARI

Özel dedektif firmaları, suçların çözümlenmesinde ve suç olaylarında ışık tutulmasında gerekli olan bir çözüm kaynağıdır. Olayların açığa çıkarılması, çeşitli alanlardaki profesyonel çalışanların bir araya gelerek araştırmalar yapması ve takım ruhu içerisinde çalışması gerekmektedir. İşlenen bir suç olayında zanlının teşhisi ve olay yerinin incelenmesi, olaylarda kullanılmış olan suç aletlerinin araştırılması, eş takibi çalışmasında fotoğraf, video, ses ve ortam dosyalarının toplanması, süreç boyunca toplanan bütün bilgilerin dedektiflik bürosu tarafından bir araya getirilmesi ve bu süreç üzerinde görev yapan dedektifler, birçok farklı alanda uzmanlaşmış olan kişilerdir.

Müşterilerimizin tam olarak istemiş oldukları sonuçlara kısa yollardan gidebilmek için, dedektif çalışanlarımız süreçler boyunca elde ettikleri bulguların hepsini kusursuz değerlendirmesi lazımdır. Ve bu süreçler boyunca toplanan bilgileri özel dedektif firmaları doğru olarak yorumlamak zorundadır. Çünkü müşterilerinin adına kritik kararlar verecekleri bu dönemlerde, ağızlarından çıkan ufacık laf bile çok değerlidir. Süreç boyunca yanlış yorumlanan herhangi bir olay, geri kalanları da zincirleme bir şekilde bozacaktır.

Suçların aydınlatılması

Aydınlatılması istenilen suçların üzerinde yaklaşık olarak 20 günlük bir çalışma yaparız. Bu süreler boyunca elde ettiğimiz tüm bilgileri aynı gün içerisinde değerlendiririz. Takip çalışmalarının başlıca sebeplerinden olan, doğru yorumlama ve doğru değerlendirmeyle, müşterilerimize her zaman en doğru sonuçları vereceğimize söz veririz. Özel dedektif firmaları hukuksal yönden olan her suç dosyasının içerisinde gerçekleştirdiği uygulamalarında, her zaman adaletli bir şekilde davranmaktadır. Firmaların içerisinde görev yapan insanlar kendi uzmanlık alanlarında çalışmalar gerçekleştirecektir. Sanal ve teknik yollarla gerçekleştirilecek olan takipler, en başarılı sonuçlarla sona erecektir.

Öğrenci takibi işleminde ailelerin bir arada ve düzenli yaşamaları için koyulan kurallara bağlılık göstermeyen çocukların tespitini yapmaktayız ve bu durumu ailelerine aynı saatler içerisinde aktarmaktayız. Ayrıca diğer takip işlemlerinde veya suç teşkil eden herhangi bir işlemde suç olaylarının açığa çıkartılarak aydınlatılması ve suç olaylarını işleyenlerin cezalarını çekmesini esas almaktayız. Özel dedektif firmaları sanal, fiziki ve teknik alanlardaki toplanan bütün istihbaratların adaletin yararına çıkartılmasıyla ilgilen birimlerdir.

Takip çalışmaları

Özel dedektif firmamız tarafından takip terimiyle, araştırma terimi bazen eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. Takip edilecek olan kişi araştırılmaya alındığından dolayı, bizler bu çalışma süreçlerine araştırmada demekteyiz. Ancak kullanıldığının aksine olarak her iki kelimede birbirinden bağımsız ve farklı anlamlar içermektedir. Örneğin, eş takibi; daha bir geniş şekilde yapılacak olan bir çalışmadır, şüpheli olan her olayın incelenmesi gerekir ve belgelerin kusursuz bir şekilde bir araya getirilmesi istenir. Özel dedektif firmaları hukuk içerisinde temel ihtiyaç duyulan gereksinimlerin çeşitli metotlarını kullanmak suretiyle gerçekleştirmektedir. Fiziksel metotlarda, delillerin dedektiflerimiz tarafından tespit edilmesi, tanımlanması ve bunların müşterilerimizin istedikleri olaylarda değerlendirilmesiyle kullanılmaktadır.

Özel dedektif çalışmalarımız delil niteliğinde var olan tüm ip uçlarının ele alındığı alanlara da denilmektedir. Büromuzun 20 gün süre boyunca toplayacağı her çeşit bilgi analiz edilmek için özel laboratuvarlara gönderilerek olaylara teşhis konulur. Aynı zamanda firmalar yaşanılan olayları tekrar bir canlandırma yaparak, yorumlamalarına yeniden renk katarlar.